Karnabahar, brokloli, eski kaşar. biberiye ve sarımsak, ile kap kek kalıbında hazırladığımız ve fırında pişirdiğimiz bu yemek sadece şekil olarak muffine benziyor.

Malzemeler:

9 Yumurta

!/2 top karnabahar

1 küçük top brokoli

1 yemek kaşığı  biberiye

1 diş sarımsak (ezilmiş)

2 yemek kaşığı tereyağı

½ kap eski kaşar

Tuz ve karabiber

Hazırlanış

Karnabaharı ve brokolileri küçük parçalara ayırın. Brokolinin sapının kabuğunu,s oyduktan sonra, küçük küçük doğrayın. Karnabahar, brokolinin, çiçek kısmı ve sapını, robotta geçirin. Tereyağını eriterek, sarımsak, tuz, karabiber ve biberiye ile birlikte karnabahar, brokoli karışımı ile iyice karıştırın. Bu karışımı, fırın tepsisine, fırın kağıdı üzerine yayın ve önceden 175 C ye getirilmiş fırında ara ara karıştırarak 30 dakika pişirin. Karnabaharlar hafif kahverengi olacak ve karışımın hacmi küçülecek. Fırından çıkardığınız karışımın soğuması için bekleyin

Yumurtaları iyice çırpın. Kap kek kalıplarına, birer ya da ikişer kaşık dökün. Üzerine karnabahar, brokoli karışımından biraz koyun. Bunun üzerine, küçük tabaka halinde rendelediğiniz eski kaşarları yerleştirin. Kaşarların üzerine kalan brokoli , karnabahar karışımını koyun En üste kalan yumurtaları dökün. Kap kek tepsisini önceden 170 C lik fırında 15 dakika pişirin. Fırından çıkardığınız tepsiyi soğuması için bekleyin ve ters çevirerek, muffinleri ekmek kesme tahtasına dökün.

Comments are closed.