Ashtanga Yoga Başlangıç Kursu

Hafta Sonu seçeneği:

4 Mart’ta başlayacak olup 6 hafta Pazar günleri yapılacaktır. Kurs  süreleri birer buçuk saattir.

Saat:  12.00

Hafta içi seçeneği:

5 Mart’ta, başlayacak Pazartesi ve Çarşamba 17.45 . 8 dersten oluşan kursun süreleri birer saattir

Ashtanga Yoga Başlangıç Kursu

Kurs boyunca,  nefes, bedendeki enerji kilitleri, bakış noktaları, nefes hareket koordinasyonu, ayaktaki temel pozlar, oturma pozları üzerinde detaylı olarak çalışılacaktır.  Ayrıca kurs boyunca yoganın felsefesi, pozların sanskritçe isimleri ve sayıları üzerinde durulacaktır. Kursa katılanlar kurs bitimine kadar tüm mysore derslerine ekstra ücret ödemeden katılabileceklerdir.

NEDEN BAŞLANGIÇ KURSU ?

-Bu kursta edineceğiniz bilgileri uzun yıllar sürecek Ashtanga Yoga yolculuğu boyunca kullanabileceksiniz.

-Aynı zamanda kurs size Ashtanga Yoga pratiğine sağlam bir alt yapı oluşturarak başlamanızı sağlayacaktır. Bu size pratik yaparken pozları daha sağlıklı ve güvenli şekilde yapabilmenizi sağlayacak ve ileride problem yaratabilecek yanlış alışkanlıkların yerleşmesini önleyecektir.

-Daha önce kurslarımıza katılan öğrencilerin  uzun süre ve düzenli olarak pratiklerine devam etme oranlarının daha fazla olduğunu  ve pratiklerindeki temellerin daha kısa zamanda ve daha doğru yerleştiğini gözlemledik. Kurs ile başlayıp bitiminde düzenli olarak derslere devam eden öğrenciler yoganın faydalarını bedenleri üzerindeki değişiklikleri daha kısa sürede görmeye başlamışlardır.

ÜCRET:

170 TL

Kurs 10 kişi ile sınırlıdır. Yerinizi garantilemek içim önceden ödeme yaparak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Yer sınırlı olacağı için kursa bir hafta kala rezervasyon iptali yapılmamaktadır.

Kursa başladıktan sonra para iadesi yapılmamaktadır

KATILIMCILARA ÖZEL KAMPANYA : Kurs biter bitmez kayıt yenileyen öğrenciler için  190 tl lik 1 aylık  sınırsız üyelik paketi 170 tl,  470 tl lik  3 aylık üyelik paket ise 425 tl  olacaktır.

Kurslarda her ders farklı bir konu işleneceği ve her ders bir  sonraki ders için temel oluşturacağı için  dersleri kaçırmamanız önemlidir. Birden  fazla gün kaçıracakların düzenli olarak yapılan yogaya led başlangıç dersleri ile başlamalarını öneririz.

EĞİTMENLER:

ÜNSAL ÖZCAN:

Ashtanga yoga pratiğine yaklaşık 14 yıl önce başladı. Düzenli ve sürekli pratiğin sağlık ve yaşamında yaptığı beliğin değişiklikleri görünce  haftada altı gün yaptığı pratiğine hiç ara vermeden devam etti Yoga öğretmeye ve bu konuda insanlara faydalı olabilmeye 6 yıllık düzenli pratikten sonra kendini hazır hissettiğinden, sekiz yıl önce yoga öretmeye başladı. 2012 yılından beri her yıl kendi pratiğini derinleştirmek için Hindistan’ın Mysore şehirine giderek Ashtanga Yoga Enstitü’ de hocası Param Guru Sharath Jois ile çalışmaktadır. Üç yıl önce kendisi tarafından Ashtanga Yoga öğretebilmesi için el (yetki) verildi. Ashtanga Enstitü’nün yetki verdiği Türkiye’de beş eğitmenden biridir.

BEYZA ÖZCAN:

Sekiz yıl önce yogaya başladı. Düzenli ve sürekli pratiğin göstediği değişim ve faydalardan dolayı başladığı günden itibaren pratiğine devam etmektedir.  200 saatlik Yoga Alliance hocalık eğitimi aldı. 2012 ve 2016 yıllarında Hindistan Mysore şehirine giderek Ashtanga Yoga Enstitü’ de Shrath Jois ve Saraswathi  Jois ile toplam üç ay  çalıştı. Ashtanga Yoga dışında Yoga Terapi ve Hamile Yogası eğitmenliği de yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir