Detaylı bilgi ve sorularınız için: 0286 2171819 – 0505 3772292

PazPtsSalÇarPerCumCts
5:30 pm
7:00 pm
8:00 pm

* STÜDYO DERSLERDEN 30 DK ÖNCE AÇILIR. İLETİŞİM İÇİN LÜTFEN ARAYIN.

Yeni başlayanların  fayda görebilme ve kolay ilerleyebilmeleri için haftada en az dört ya da üç gün derslere katılmaları önerilir. Eğer dört gün ya da minumum üç gün gelme imkanınız yoksa Kolin Otel de yapılan led derslerine katılmanızı öneririz.

Dolunay ve yeni ay günleri ile resmi tatil günlerinde ders yapılmamaktadır. Güncellemeler için her hafta başı sitemizden ve facebook sayfamızdan  programı lütfen inceleyin.

DERS ÜCRETLERİ:

 

AŞTANGA YOGA  AYLIK ÜYELİK (haftalık iki ve üstü sınırsız katılım) :  170 TL 
  TEK DERS KATILIM: 30 TL
HAMİLE YOGASI  ÜYELİĞİ :  AYLIK 8 KATILIM  170 TL

ÖĞRENCİLER İÇİN %20 İNDİRİM UYGULANIR

3 AYLIK SINIRSIZ YOGA PAKETİ:           470 TL
6 AYLIK SINIRSIZ YOGA PAKETİ:           850 TL
12 AYLIK SINIRSIZ YOGA PAKETİ:         1400 TL

BİREYSEL VE GRUP ÖZEL DERS İÇİN LÜTFEN ARAYIN: 505 377 22 92

 

*Öğrenci indirimi sadece lise ve üniversite öğrencileri içindir.. Öğrencilerin kimlik kartlarını göstermeleri gerekmektedir.  25 yaş  ve üzeri, öğrenciler için bu paket  geçerli değildir.

ÜYELİK KOŞULLARI

  • Üyeliklerde para iadesi yapılmaz, üyelikler başkasına devredilemez.
  • Başka bir şehre iş veya evlilik nedeniyle taşınma durumunda resmi ikametgah belgesi ile iade yapılabilmektedir.
  • Sağlık sorunları nedeniyle üyeliğinizi dondurmak isterseniz heyet raporu getirmeniz gerekmektedir.
  • Üyelikler 1 aylıktır. Bir sonraki aya devredilemez.

ÖNEMLİ BİLGİLER

* Pratiğe aç karına gelinmesi tavsiye edilir. Pratikten en az 3-4 saat önceye kadar bir şey yememeniz önerilir. Pratik esnasında su içilmemesi gerekir.

* Bayanlar için adet günlerinin ilk 2-3 günü pratik yapmamaları önerilir.

*Eğer her hangi bir sakatlık ya da bir sağlık probleminiz  varsa mutlaka bizi önceden bilgilendirin. Böyle bir durumda pratiğinizi sağlık durumunuza göre düzenleriz. Genel olarak hastalanır veya kendinizi incitirseniz yoga pratiği sayesinde hem daha iyi hissedebilir hem de iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. 

*Gebelik durumu varsa eğer bizi mutlaka bilgilendirin. Gebelerin hamile yogası sınıfına katılmaları gerekmektedir.

* Pratikten önce alınan duş hem esnekliğinizi hemde zihinsel olarak odaklanmanızı artırır.

* Pratik esnasında temiz kıyafet giymenizi ve matlarınızı düzenli  olarak yıkamanızı rica ederiz.

* Lütfen pratikten önce parfüm ya da kolonya kullanmayın. Bu tür kokular başkaları için alerjik reaksiyonlar yapabilmektedir.

*AY GÜNLERİ MYSORE DERSİ YAPILMAMAKTADIR

YENİ BAŞLAYANLAR

2 şeçenek bulunmaktadır

 1-  Mysore derslerine katılarak başlayabilirsiniz. Mysore dersleri, Aştanaga Yoga öğrenmenin en etkili, en iyi ve en güvenli yoludur. Yeni başlayanların kendi kapasite ve adımları ölçüsünde ilerlemelerine ve eğitmenden birebir eğitim almalarına olanak sağlar. Mysore derslerine ilk katılan öğrenciler ilk gün, nasıl doğru nefes alınacağını, bandhaları yani enerji kilitlerini ve Surya Namaskara’yı (Güneşe selam),  öğrenerek nefes ile hareketin senkrenizasyonu anlamına gelen vinyasa sistemi ile tanışırlar. İlk pratikleri yaklaşık 30 dk sürer.   Ertesi gün  serideki bir sonraki yeni. poz öğretilir. Gün geçtikçe her öğrenciye kendi kapasitelerinin izin verdiği ölçüde, bir sıra dahilinde önce ayakta yapılan pozlar ve devamında oturarak yapılan pozlar öğretilir. Bu şekilde yeni pozlar eklendikçe pratiklerinin süresi uzar.  Gerçekçi olmak gerekir ki haftada en az iki ya da üç kez derslere katılmadan seriyi ve pozların sırasını öğrenmek  zordur. Haftada iki ya da üç kez gelen öğrenciler, bir ay içinde ayaktaki pozlar ile oturarak yapılan pozların bir bölümünü öğrenmektedir. Belirli bir aşamadan sonra pozlar zorlaştıkça, öğrencilerin kapasitelerine göre ilerlemeleri daha yavaş olacaktır. Derslere programda belirlenen zaman dilimi içinde, pratiğinizin süresini hesap ederek istediğiniz vakit gelerek başlayabilirsiniz.

Ayrıca yeni başlayanların ayda bir kez yapılan başlangıç kursuna bir kez katılmaları önerilmektedir.

2- Başlangıç kursuna katılarak başlayabilirsiniz

 Derse gelmeden önce Pratik Bilgiler bölümünü lütfen okuyun.

DERS AÇIKLAMALARI:

 MYSORE : 

Ashtanga Yoganın geleneksel uygulanış şeklidir. Ders boyunca farklı seviyede öğrenciler kendi  pratiklerini grup ortamı içinde, kendi sınırlarıyla ve kendi hızında bağımsız olarak eğitmen gözetiminde yapar. Öğretmenden bire bir yardım alır.Bireysel pratik olduğu için yeni başlayan biri ile ileri seviyede bir öğrenci yan yana pratik yapabilmektedir  Pozlar bire bir öğretilir.  Her poz bir sonraki poz için hazırlayıcıdır. Herkesin vücut yapısı ve nefes alış veriş süreleri farklıdır. Her insanın yapısı  birbirinden tamamen farklı olduğu için eğitmen tarafından yönlendirilerek yapılan toplu dersler herkes için uygun olmayabilir. Derslerde yeni başlayanlar, ileri seviyedekilerle yan yana pratik yapabilir, yeni başlayanlar  hiçbir bilgiye sahip olmadan Mysore derslerine katılabilir. Derslere pratiğinizin süresini hesaba katarak, belirlenen zaman  dilimi içinde istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Derslere katılmak için pozların sırasını ezberlemek şart değildir.  Eğitmeniniz, kendi hızınızda ve size uygun bir programla pratiğinizi yapabilmeniz adına her an yardım için yanınızda olacaktır. Mysore dersleri ile kısa zamanda, pratiğinizde meydana gelen  ilerlemeyi fark edebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için  ilk birkaç gün  pratik 20-30 dakika  sürer. Kısa süre içinde yeni pozlar eklenerek pratiğin süresi uzar. Ashtanga Yoga sistemi hareket halinde meditasyon çalışması olarak tasarlanmıştır. Mysore stili kendi nefesinizi izleyerek pratiğinizi yaptığınız odaklanma ve meditasyon becerilerinizi derinleştiren  bir derstir.

Yoga öğrenmek ve pratiğinizi derinleştirmek için en iyi ve en güvenli yoldur.

. Deneme dersine katılabilir miyim ?

     Aştanga Yoga’da pratiğin etkilerini deneyimlemek, sizin için uygun olup olmadığına karar verebilmek ancak  minumum bir ay derselere katılmak ile mümkündür. Bu yüzden deneme dersimiz yoktur.

 LED PRİMARY (1.SERİ) : Derslerde öğrenciler hocanın yönlendirmesi ile Ashtanga Vinyasa Yoganın birinci serisini, geleneksel  yöntem ile yaparlar. Dersin başladığı saat sınıfta hazır olmanız gerekmektedir. Derste öğrenciler, mysore derslerinde en son geldiği poza kadar sınıf ile pratiklerini yaparlar. 

LED :  Derslerde, nefes ve hareketin koordinasyonuna, akışa odaklanarak, Aştanga Yoga Birinci serideki ayaktaki pozlar ve oturma pozlarının bir bölümü detaylı olarak incelenir. Yeni başlayanlar için uygundur. Dersin başladığı saat sınıfta hazır olmanız gerekmektedir.

YOGA TERAPİ : Yogaya başlamak isteyip ama derslerde zorlanacağını düşünen her yaştaki öğrenciler için uygundur. Derslerde daha çok nefes farkındalık egzersizleri ve yumuşak yoga pozları yapılır. Bu yoga pozları kasları güçlendirip esnetir ve bu bölgelere kan akışını artırır. Buna bağlı olarak bedenin hareket ve esneklik kabiliyetini artırır. Aynı zamanda omurgayı güçlendirip esnekliğini sağlayarak duruşu iyileştirir. Sinir sistemini sakinleştirip yaşam kalitesini artırır. Depresyon, anksiyete, bel fıtığı, siyatik, kamburluk, skolyoz, boyun fıtığı, dolaşım sorunları, kalp-damar sorunları yaşayanlar için terapik amaçlı uygulamalar vardır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

HAMİLE YOGASI: Hamilelik döneminde yapılan yoga, hamileliğin daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat ve ağrısız olabilmesi için bedeni hazırlar  Hamile yogası, duruş bozukluklarını  ve buna bağlı ağrıları giderir. Derslerde, hamileliğe uygun duruşlar , nefes çalışmaları  uygulanır. Pozlar, bedenin esnekliğini artırır, duruşu düzeltir, pelvis ve kalça eklemlerini güçlendirerek, hamilelik sırasında sık rastlanan, bel ağrılarını rahatlatır Derslerde yapılan meditasyon ve nefes çalışması, sakin ve rahat bir doğum geçirmenizi sağlar. Detaylı bilgi için lütfen linki tıklayın.

 BAŞLANGIÇ KURSU: Aylık 8 dersten bu kursa yeni başlayan herkesin katılması önerilir. Kursta, Aştanga Yoga’nın felsefesi ve yoganın 8 basamağı anlatılır. Ashtanga Yoga’nın 3 temel unsurunu oluşturan Triştina kavramı üzerinde durulur: 1 ) NEFES: (doğru nefes ve bandha yani enerji kilitleri) 2) DRİŞTİ: (bakış noktası) 3) ASANA: (yoga pozları) ile vinyasa sistemi (nefes ile hareketin senkrenizasyonu) Güneş selam serisi ve ayaktaki pozlar ve oturma pozlarının bazıları detaylı olarak incelenir. Kurs yoga derslerine başlamak ve ilerlemek için gerekli temeli oluşturacak bilgileri edinmenizi ve kafanızdaki sorulara cevap bulmanızı sağlar.Kursa katılanlar mysore derslerine de katılabilir. Tarih ve detay için etkinlikler bölümüne bakın.

 AY GÜNLERİ :

Pazartesi Kasım, 14 Dolunay
Salı Kasım, 29 Yeniay
Çarşamba Aralık, 14 Dolunay
Perşembe Aralık, 29 Yeni ay
Perşembe Ocak, 24 Dolunay
Cumartesi Ocak, 12 Yeni ay
Cumartesi Şubat, 11 Dolunay
Pazar Şubat, 26 Yeni ay
Pazar Mart, 12 Dolunay
Salı Mart 28 Yeni ay
Salı Nisan, 11 Dolunay
Çarşamba Nisan, 26 Yeni ay
Çarşamba Mayıs, 10 Dolunay
Perşembe Mayıs, 25 Yeniay
Cuma Haziran, 9 Dolunay
Cumartesi Haziran, 25 Yeni ay
Pazar Temmuz, 9 Dolunay
Pazar Temmuz, 23 Yeni ay
Pazartesi  Ağustos, 7 Dolunay