PtsSalÇarPerCumCtsPaz
11:00
17:00
17:30
18:30
19:00

                 Detaylı bilgi ve sorularınız için: 0286 2171819 – 0505 3772292

* STÜDYO DERSLERDEN 30 DK ÖNCE AÇILIR. İLETİŞİM İÇİN LÜTFEN ARAYIN
Dolunay ve yeni ay günlerinde ders yapılmamaktadır. Güncellemeler için her hafta başı  programı lütfen inceleyin.

DERS ÜCRETLERİ:

 

1 AYLIK SINIRSIZ PAKET : 190 TL (Üyelik dolmadan yenilendiğinde bir sonraki ay için % 10 indirim uygulanır)

8 DERSLİK PAKET  : 170 TL (1 ay içinde kullanılmalıdır)

5 DERSLİK PAKET  : 120 TL (1 ay içinde kullanılmalıdır

10 DERSLİK PAKET  : 225 TL (iki ay içinde kullanılmalıdır)

1 HAFTALIK PAKET : 100 TL

TEK DERS : 35 TL

ÖĞRENCİ PAKETİ (1 AYLIK ): 135 TL

3 AYLIK SINIRSIZ PAKET: 470 TL ( üyelik paketi dolmadan yenilendiğinde % 10 indirim uygulanır)

6 AYLIK SINIRSIZ PAKET:  850 TL ( üyelik paketi dolmadan yenilendiğinde % 10 indirim uygulanır) (üyeliğinizi bir ay dondurabilirsiniz)

12 AYLIK SINIRSIZ PAKET :  1400 tl ( üyelik paketi dolmadan yenilendiğinde % 10 indirim uygulanır) (üyeliğinizi bir ay dondurabilirsiniz)

HAMİLE YOGASI 8 DERS : 190 TL ( bir ay içinde kullanılmalıdır)

HAMİLE YOGASI  HAFTADA 1 DERS : 140 TL ( bir ay içinde kullanılmalıdır)

HAMİLE YOGASI  TEK DERS : 40 TL

 

 

.

 

 

 

*Öğrenci indirimi sadece lise ve üniversite öğrencileri içindir.. Öğrencilerin kimlik kartlarını göstermeleri gerekmektedir.  25 yaş  ve üzeri, öğrenciler için bu paket  geçerli değildir.

ÜYELİK KOŞULLARI

  • Üyeliklerde para iadesi yapılmaz, üyelikler başkasına devredilemez.
  • Başka bir şehre iş veya evlilik nedeniyle taşınma durumunda resmi ikametgah belgesi ile iade yapılabilmektedir.
  • Sağlık sorunları nedeniyle üyeliğinizi dondurmak isterseniz heyet raporu getirmeniz gerekmektedir.
  • Üyelikler 1 aylıktır. Bir sonraki aya devredilemez.

ÖNEMLİ BİLGİLER

* Pratiğe aç karına gelinmesi tavsiye edilir. Pratikten en az 3-4 saat önceye kadar bir şey yememeniz önerilir. Pratik esnasında su içilmemesi gerekir.

* Bayanlar için adet günlerinin ilk 2-3 günü pratik yapmamaları gerekir.

*Eğer her hangi bir sakatlık ya da bir sağlık probleminiz  varsa mutlaka bizi önceden bilgilendirin. Böyle bir durumda pratiğinizi sağlık durumunuza göre düzenleriz. Genel olarak hastalanır veya kendinizi incitirseniz yoga pratiği sayesinde hem daha iyi hissedebilir hem de iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

*Gebelik durumu varsa eğer bizi mutlaka bilgilendirin. Gebelerin hamile yogası sınıfına katılmaları gerekmektedir.

* Pratikten önce alınan duş hem esnekliğinizi hemde zihinsel olarak odaklanmanızı artırır.

* Pratik esnasında temiz kıyafet giymenizi ve matlarınızı düzenli  olarak yıkamanızı rica ederiz.

* Lütfen pratikten önce parfüm ya da kolonya kullanmayın. Bu tür kokular başkaları için alerjik reaksiyonlar yapabilmektedir.

*AY GÜNLERİ MYSORE DERSİ YAPILMAMAKTADIR

YENİ BAŞLAYANLAR

1. SEÇENEK:  Başlangıç derslerine katılarak başlayabilirsiniz. Başlangıç derslerine katılmaya devam ederken, ayda bir kez düzenlediğimiz Aştanga Yoga’ya Giriş Kursuna da katılmanızı öneririz.  Başlangıç derslerine  düzenli olarak katılmaya devam ettiğinizde ve artık nefes ile pozlara aşina olduğunuzda eğitmeninize danışarak diğer  led  derslerine ya da mysore derslerine geçebilirsiniz. .Bu dersler daha çok nefes ile hareketin senkrenizasyonu ile akış odaklıdır

 

2. SEÇENEK:  Doğrudan mysore derslerine katılarak başlayabilirsiniz.  Mysore dersleri ile başladığınızda  başladığınız ay yapılan ilk Aştanga Başlangıç Kursuna ve haftada bir kez led başlangıç derslerine de katılmanızı öneririz. Mysore dersleri, Aştanaga Yoga öğrenmenin geleneksel yoludur. Yeni başlayanların kendi kapasite ve adımları ölçüsünde ilerlemelerine ve eğitmenden birebir eğitim almalarına olanak sağlar. Mysore derslerine ilk katılan öğrenciler ilk gün, nasıl doğru nefes alınacağını, bandhaları yani enerji kilitlerini ve Surya Namaskara’yı (Güneşe selam),  öğrenerek nefes ile hareketin senkrenizasyonu anlamına gelen vinyasa sistemi ile tanışırlar. İlk pratikleri yaklaşık 30 dk sürer.   Ertesi gün  serideki bir sonraki yeni. poz öğretilir. Gün geçtikçe her öğrenciye kendi kapasitelerinin izin verdiği ölçüde, bir sıra dahilinde, birer birer, önce ayakta yapılan pozlar ve devamında oturarak yapılan pozlar öğretilir. Bu şekilde yeni pozlar eklendikçe pratiklerinin süresi uzar.  Gerçekçi olmak gerekir ki haftada en az  da üç kez derslere katılmadan seriyi ve pozların sırasını öğrenmek  zordur. Haftada en az üç kez gelen öğrenciler, bir ay içinde ayaktaki pozlar ile oturarak yapılan pozların bir bölümünü öğrenmektedir. Belirli bir aşamadan sonra pozlar zorlaştıkça, öğrencilerin kapasitelerine göre ilerlemeleri daha yavaş olacaktır. Derslere programda belirlenen zaman dilimi içinde, pratiğinizin süresini hesap ederek istediğiniz vakit gelerek başlayabilirsiniz. Bu seçenek ile başlayacak öğrencilerin haftada en az üç kez mysore derslerine katılması istenmektedir.  

Ayrıca  yeni başlayanların ayda bir kez yapılan başlangıç kurus kursuna bir kez katılmaları önerilmektedir

 Derse gelmeden önce Pratik Bilgiler bölümünü lütfen okuyun.

DERS AÇIKLAMALARI:

 MYSORE :  Ashtanga Yoganın geleneksel uygulanış şeklidir. Ders boyunca farklı seviyede öğrenciler kendi  pratiklerini grup ortamı içinde, kendi sınırlarıyla ve kendi hızında bağımsız olarak eğitmen gözetiminde yapar. Öğretmenden bire bir yardım alır.Bireysel pratik olduğu için yeni başlayan biri ile ileri seviyede bir öğrenci yan yana pratik yapabilmektedir  Pozlar bire bir öğretilir.  Her poz bir sonraki poz için hazırlayıcıdır. Herkesin vücut yapısı ve nefes alış veriş süreleri farklıdır. Her insanın yapısı  birbirinden tamamen farklı olduğu için eğitmen tarafından yönlendirilerek yapılan toplu dersler herkes için uygun olmayabilir. Derslerde yeni başlayanlar, ileri seviyedekilerle yan yana pratik yapabilir, yeni başlayanlar  hiçbir bilgiye sahip olmadan Mysore derslerine katılabilir. Derslere pratiğinizin süresini hesaba katarak, belirlenen zaman  dilimi içinde istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Derslere katılmak için pozların sırasını ezberlemek şart değildir.  Eğitmeniniz, kendi hızınızda ve size uygun bir programla pratiğinizi yapabilmeniz adına her an yardım için yanınızda olacaktır. Mysore dersleri ile kısa zamanda, pratiğinizde meydana gelen  ilerlemeyi fark edebilirsiniz.

Yeni başlayanlar için  ilk birkaç gün  pratik 20-30 dakika  sürer. Düzenli gelindiğinde, yeni pozlar eklenerek pratiğin süresi  75-90 dakikaya kadar uzar. Ashtanga Yoga sistemi hareket halinde meditasyon çalışması olarak tasarlanmıştır. Mysore stili kendi nefesinizi izleyerek pratiğinizi yaptığınız odaklanma ve meditasyon becerilerinizi derinleştiren  bir derstir. Mysore dersleri için daha fazla bilgi için tıklayın

Mysoree derslerine devam ederken hafta bir kez led yarı 1. seri ya da led 1. seri derslerine de katılmanızı öneririz

(hafta en az 3 gün düzenli gelmek şartı ile tüm seviyelere açık)

 Deneme dersiniz var mı ?

Aştanga Yoga’da pratiğin etkilerini deneyimlemek, sizin için uygun olup olmadığına karar verebilmek ancak  minimum bir ay derslere katılmak ile mümkündür. Bu yüzden deneme dersimiz yoktur.

LED(1) BAŞLANGIÇ:  Ders yogaya yeni başlayanlar ve daha önce hiç Aştanga Yoga yapmamış kişiler için uygundur.  Led başlangıç dersleri ile sağlam bir temel oluşturarak yogaya başlayabilirsiniz. Derslerde nefes, enerji kilitleri (bandhalar), nefes hareket koordinasyonu (vinyasa sistemi), güneşe selam serileri (Surya Namaskara A-B) ve ayaktaki pozlar detaylı olarak incelenir. Yeni başlayanların, diğer derslere katılmadan önce en az bir ay boyunca bu derse katılmaları önerilir.

LED(2)  :  Derslerde, nefes ve hareketin koordinasyonuna, akışa odaklanarak, Aştanga Yoga Birinci serideki ayaktaki pozlar ve oturma pozları Navasana’ya  kadar detaylı olarak incelenir.  Dersin başladığı saat sınıfta hazır olmanız gerekmektedir. En az 3-4 hafta led başlangıç derslerine düzenli katılmış olanlar için uygundur. Pozların sırasını öğrenmek isteyenler ve ezberlemekte zorlananlar için de uygundur .

 LED(2-3)  (yarı birinci seri)  : Derslerde öğrenciler hocanın yönlendirmesi ile Ashtanga Yoganın birinci serisini, Navasna’ya kadar geleneksel  yöntem (sanskritçe)  ile yaparlar. Dersin başladığı saat sınıfta hazır olmanız gerekmektedir. Ders, yoğun akış içinde geçeceğinden,  katılmak için belirli bir süre led seviye 1-2 derslerime katılmış olmanız  gerekmektedir. Pozların sırasını öğrenmek ve ezberlemekte zorlananlar için de uygundur. Ayrıca mysore derslerine gelenlerin haftada bir kez led yarı 1. seri ya da 1 .seri derslerine gelmeleri önerilir.

 

LED(3) (birinci seri) :  Derslerde öğrenciler hocanın yönlendirmesi ile Ashtanga Yoga’nın Birinci serisini  geleneksel yöntem  (sanskritçe) ile tam olarak yaparlar. Sadece mysore derslerine  belirli bir süre boyunca katılanlar için uygundur. (En az Navasana’ ya kadar gelenlerin katılması önerilir.) Mysore derslerie düzenli gelenlerin haftada bir kez bu derse gelmeleri önerilir.

AŞTANGA BAŞLANGIÇ KURSU:  Ayda bir yapılan, iki gün süren, her bir 2.5 saatlik dersten oluşan bu kursa yeni başlayan herkesin katılması önerilir. Kursta, Aştanga Yoga’nın felsefesi ve yoganın 8 basamağı anlatılır. Ashtanga Yoga’nın 3 temel unsurunu oluşturan Triştina kavramı üzerinde durulur: 1 ) NEFES: (doğru nefes ve bandha yani enerji kilitleri) 2) DRİŞTİ: (bakış noktası) 3) ASANA: (yoga pozları) ile vinyasa sistemi (nefes ile hareketin senkrenizasyonu) Güneş selam serisi (Surya Namaskara A ve B)  ile ayaktaki pozlar temel pozlar ve oturma pozlarının bazıları detaylı olarak incelenir. Kurs yoga derslerine başlamak ve ilerlemek için gerekli temeli oluşturacak bilgileri edinmenizi ve kafanızdaki sorulara cevap bulmanızı sağlar. Tarih ve detay için etkinlikler bölümüne bakın.

 YOGA TERAPİ  : Yogaya başlamak isteyip ama derslerde zorlanacağını düşünen, belirli bir yaşın üstünde ya da herhangi bir fiziksel problemi olan ya da diğer derslerde zorlanan her yaştaki öğrenciler için uygundur. Derslerde daha çok nefes farkındalık egzersizleri ve yumuşak yoga pozları yapılır. Bu yoga pozları kasları güçlendirip esnetir ve bu bölgelere kan akışını artırır. Buna bağlı olarak bedenin hareket ve esneklik kabiliyetini artırır. Aynı zamanda omurgayı güçlendirip esnekliğini sağlayarak duruşu iyileştirir. Sinir sistemini sakinleştirip yaşam kalitesini artırır. Depresyon, anksiyete, bel fıtığı, siyatik, kamburluk, skolyoz, boyun fıtığı, dolaşım sorunları, kalp-damar sorunları yaşayanlar için terapik amaçlı uygulamalar da vardır. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

HAMİLE YOGASI: Hamilelik döneminde yapılan yoga, hamileliğin daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat ve ağrısız olabilmesi için bedeni hazırlar  Hamile yogası, duruş bozukluklarını  ve buna bağlı ağrıları giderir. Derslerde, hamileliğe uygun duruşlar , nefes çalışmaları  uygulanır. Pozlar, bedenin esnekliğini artırır, duruşu düzeltir, pelvis ve kalça eklemlerini güçlendirerek, hamilelik sırasında sık rastlanan, bel ağrılarını rahatlatır Derslerde yapılan meditasyon ve nefes çalışması, sakin ve rahat bir doğum geçirmenizi sağlar. Detaylı bilgi için lütfen linki tıklayın.

 AY GÜNLERİ :

2 OCAK SALI (DOLUNAY)

17 OCAK ÇARŞAMBA (YENİ AY)

31 OCAK ÇARŞAMBA (DOLUNAY)

15 ŞUBAT PERŞEMBE (YENİ AY)

2 MART CUMA (DOLUNAY)

17 MART CUMARTESİ (YENİAY)

31 MART CUMARTESİ (DOLUNAY)

16 NİSAN PAZARTESİ (YENİAY)

30 NİSAN PAZARTESİ (DOLUNAY)

15 MAYIS SALI (YENİAY)

29 MAYIS SALI (DOLUNAY)

13 HAZİRAN ÇARŞAMBA (YENİAY)

28 HAZİRAN ÇARŞAMBA (DOLUNAY)

13 TEMMUZ CUMA (YENİAY)

27 TEMMUZ CUMA (DOLUNAY)

13 AĞUSTOS CUMARTESİ (YENİAY)

26 AĞUSTOS PAZAR (DOLUNAY)