YOGA PRATİĞİNDEN ÖNCE BİLMENİZ GEREKENLER

–          Pratikten önce yemek yememelisiniz. Yemek yedikten sonra en az dört saat geçmesi önerilir. İdeal olan sindirim sisteminin tamamen boş olmasıdır.

–          Pratik boyunca su içilmemesi gerekir.

–          Bayanlar periyodik dönemlerinin ilk 2-3 günü pratik yapmamalıdır.

–          Her hangi bir sakatlığınız ya da sağlık sorununuz varsa ya da hamile iseniz lütfen önceden bildirin. Bu şekilde pratiğinizde ona göre düzenleme yapabiliriz. Genel olarak sağlık problemi ya da sakatlığı olanlar pratiklerine devam ettiklerinde kendilerini daha iyi hissetmekte ve kısa sürede sorunları ortadan kalkmaktadır.

–          Hamile iseniz ve daha önceden hiç yoga pratiği yapmamışsanız Ashtanga Yogaya başlamamanızı öneririz. Eğer daha önceden Ashtanga Yoga yapıyorsanız devam edebilirisiniz. Bu konuda önceden eğitmeninizi lütfen bilgilendirin. Hamile iseniz Hamile Yogası derslerine katılabilirsiniz.

–          Kendinize karşı nazik olun. Aceleci olmayın. Fayda ancak düzenli pratik ile gelir. Pratiğinize ılımlı, dengeli ve sağduyulu yaklaşın.

–          Ağrı sinyallerine duyarlı olun. Genelde hoşnutluk verici hafif acılar duyabilirisiniz. Ama keskin ağrı ve acı hissettiğinizde sınırlarınızın ötesine gittiğinize dair bir uyarıdır.

–          Lütfen öğretmeninizin size öğrettiği Ashtanga serisini takip edin

–          Pratikten önce duş almak esnekliği ve odaklanmayı artırmaktadır.

–          Pratiğe gelmeden parfüm, kolonya gibi alerjik reaksiyona sebebe olan şeylerin kullanılmamasını rica ederiz.

–          Yoga çıplak ayakla yapılmaktadır. Üzerinize rahat, sentetik olmayan giysi giymenizi öneririz.

–          Ödünç matlarımız bulunmaktadır. Ancak mümkünse kendi matınızı satın almanızı ve ya varsa getirmenizi öneririz.